Akné na zádech

Akné na obličeji znepříjemňuje život, avšak může se vyskytnout i na jiných místech pokožky. Mnoho lidí trápí akné zejména na zádech. Těžší se také léčí z toho důvodu, že se nachází pod oblečením, které ještě více dokáže pokožku podráždit a pak je červená a podrážděná na dotek. Ve vážnějších případech vznikají i záněty a hnisavé bolestivá místa.

Akné na zádech se léčí déle než akné na obličeji a také léčba je problematičtější, proto se doporučuje poradit se s odborníkem. Ten dokáže včas zastavit rozšiřování akné a určit léčbu, která zabere co nejdříve. U žen často dochází ik hormonální nerovnováze a to je příčinou vzniku akné. Dále to zapříčiňuje i nezdravá strava. Akné na zádech je možné zlepšit zdravým stravováním, omezením mastných a kořeněných jídel i zpestřením jídelníčku o minerály a vitamíny obsažené v zelenině a ovoci. Sladkosti také mohou přispět ke vzniku pupínků.

Zima akné na zádech dost posiluje vzhledem k tomu, že zvykneme mít na sobě více vrstev oblečení. Neprodyšné oblečení nepřispívá ke zlepšení, ale právě naopak. Akné z zad nezmizí po několika dnech, ale vyžaduje dlouhodobou péči. Každodenní sprchování s kombinací přírodních produktů pomůže odstranit akné. Přírodní produkty bohaté na bylinné i živočišné složky působí protizánětlivě a aplikují se na postižená místa. Bylinky můžete přidat i do koupele.

Nekvalitní a chemicky působící kosmetika nadělá více škody než užitku. To platí stejně i při prostředcích používaných při hygieně. Mýdla, sprchové šampony nebo tělové peelingy si před koupí ověřte, zda neobsahují škodlivé látky, které vaší pokožce škodí. Pokud se akné na zádech stále jen zhoršuje až do takové formy, že vám to brání ve vaší každodenní činnosti, je třeba vyhledat pomoc lékaře a on nejčastěji rozhodne o nasazení antibiotik.