Akné v pubertě

Akné v době dospívání potrápila mnohé z nás. Hormonální změny v organismu, které stojí nejčastěji za tímto problémem v pubertě, si s námi dělají, co chtějí, a neušetří dokonce ani mladé muže. Připočtěme k tomu ještě fakt, že v pubertě jsme na svůj vzhled citlivější a velká frustrace z akné je na světě.

Je podstatné si uvědomit, že akné je vážné, chronické narušení jemné pokožky, proto musíme dbát na zvýšenou péči o ni a přistupovat k léčení akné s citem, protože nepříjemné jizvy po akné nám mohou zůstat na celý život. Tyto jizvy se velmi těžce léčí, často je jejich úplné odstranění nemožné. Oblíbené „vymačkávání vyrážek“ tedy vyřaďte úplně.

Mnoho mladých lidí se domnívá, že tato akné jednoduše jednou přejde a už se nikdy neobjeví. To může a nemusí být pravda. Ve většině případů akné zmizí po 20. roce života. Je způsobená velkými změnami hladiny hormonů v organismu, proto je proti takovéto akné velmi těžké bojovat, protože úprava hormonální nerovnováhy je složitá a často se nevyhnete nežádoucím účinkům. U žen se tento problém dá částečně řešit hormonální antikoncepcí.

Jak zmírnit akné v pubertě

Jak jsme už uváděli, vyrážky v žádném případě nevymačkávejte. Jejich následkem mohou být nepříjemné jizvy a záněty. Používejte kvalitní kosmetiku určenou na ošetření akné, každý večer se důkladně odličte. Rozmazlujte svoji pleť,

Hormonálni akné

Akné v pubertě je způsobená změnami hladiny hormonů

používejte aspoň jednou týdně masku určenou na akné – skvělé antibakteriální účinky mají např. medové masky. Vyhněte se nesprávnému mýtu, že akné je potřebné vysušit – vaše pokožka musí být stejně dobře hydratovaná jako zdravá pokožka. Nezapomínejte proto 2krát denně na kvalitní krém.

Pokud jste neúspěšně odstranili všechny možné příčiny akné a stále nepozorujete zmírnění jejího výskytu, zaměřte se na složení produktů, které na pleť používáte. Pomoci vám může databáze Cosdna.com. Stačí, když napíšete název produktu a stránka vám nabídne rozpis jeho složení a k němu také rating bezpečnosti jednotlivých složek. Pro vás je podstatný sloupec „Acne“, který by měl obsahovat nuly.

Na akné v pubertě pomohou také krémy proti akné Cougar

Produkty řady proti akné od značky Cougar jsou jednou z možností, kterou můžete vyzkoušet. Na základě množství kladných recenzí není pochyb, že tyto produkty opravdu fungují. Denní a noční krém poskytne hlubokou hydrataci pleti, čisticí krém odstraní nahromaděné nečistoty na povrchu pleti, sérum vám poskytne koncentrovanou bohatou léčivou sílu, pleťová maska poskytne extra péči. V nabídce je také výhodné balení všech produktů za skvělou cenu.