Bylinky proti akné

Nejznámější bylinky proti akné

I vy jste už vyčerpaný z toho, že vstáváte s nepříjemnou a podrážděnou pokožkou? Unavuje vás chodit s vyrážkami, které vás umí potrápit? Zkuste si pomoci domácí medicínou babiček – bylinky proti akné. V minulosti nebylo nikoho, kdo by bylinky nepoužíval. Bylinky se používaly při zdravotních problémech, ať už šlo o rýmu, bolesti různého typu, nebo kožní onemocnění. Pokud vám život ztrpčuje akné, nevzdávejte se, zkuste využít bylinky z kuchyně.

 

Bojujte s akné pomocí bylinek!

 

Mezi bylinky s hojivými účinky patří řepík lékařský. Využívá se zejména při zánětech a je vhodný při boji s akné. Je vhodný pro venkovní i vnitřní použití. Udělejte si odvar z řepíku lékařského a vyhrajte tak boj s jakýmkoli kožním onemocněním. Bylinku zalijte vroucí vodou a nechte vyluhovat ve skleněném poháru. Pak můžete odvar vypít nebo pomocí vaty vyčistit postižená místa pokožky.

Bylinky na akné

Heřmánek pravý

Heřmánek je dalším zázrakem ve staré medicíně. Podobně jako řepík i heřmánek má hojivé účinky. Zároveň je velmi nápomocný při boji s bakteriemi. Příprava odvaru je stejná jako u řepíku, čili zalít vodou, přecedit a vyčistit postižené místo. Existuje tělový peeling i pleťová maska, jejímž obsahem je právě heřmánek. Stačí smíchat pár surovin.

Zelený čaj a také kopřiva jsou vhodné k čištění pleti při akné. Zelený čaj smíchaný s pár lžičkami bílého jogurtu je výbornou pleťovou maskou, která vaši pleť omladí a zároveň vyčistí pokožku. Odvar z kopřiv také čistí pleť a je vhodný při detoxikaci organismu. Kopřivu naleznete růst zejména v letním období kdekoli ve vašem okolí.

Další bylinky, které jsou vhodné při léčbě akné – jetel, šalvěj, bezinky nebo petržel. Čaj z máslového květu nebo petrželová šťáva pročistí organismus a v první řadě pleť. Šalvějové obklady využijte pro rychlejší hojení. Bezinkový čaj je zase dobrý pro správné fungování organismu a také je možné využít i obklady z bezového výluhu. Zkuste tedy nějaké bylinky proti akné i vy.