Co pomáhá na akné

Téměř 80 % lidí během svého života alespoň jednou bojuje s nepříjemnou kožní nemocí – akné. V následujících bodech se dozvíte, čemu se vyhnout a naopak co vyhledávat, pokud se chcete zbavit akné. Poradíme vám, co pomáhá na akné, a pokud se našich rad budete držet, problémy s akné budou určitě mírnější.

 

Čemu se vyhýbat a co pomáhá na akné

 

Organická strava

Přejděte na organickou stravu zbavenou pesticidů. Chemikálie používané při zpracování potravin se nám dostávají do krve a způsobují v těle problémy – v našem případě akné.

 

Mléčné výrobky

mléko a akné

Mléko a mléčné výrobky negativně ovlivňují výskyt akné.

Vyhněte se mléku a mléčným výrobkům. Byl zjištěn jejich vliv na hormonální nerovnováhu v těle, která nejčastěji stojí za vznikem akné.

 

Pitný režim

Pijte dostatek tekutin. Nedostatek vody v organismu způsobuje různé zdravotní problémy, včetně akné. Voda vás zbavuje toxinů v těle, které s ní vyloučíte při pravidelném pití.

 

Přírodní recepty

Vyhledejte si recepty na různé směsi, které si můžete nanášet na obličej a mají léčivé účinky na akné. Takovým způsobem si ve vlastní kuchyni můžete vyrobit toner, peeling, masku doslova za babku. Ze surovin určitě vybírejte vaječné bílky, jablečný ocet, med, kokosový olej a další. Na zmírnění zánětů je skvělý led ve spojení s propolisem.

 

Nenoste make-up

Snadno se to říká, ale? V každodenním styku s lidmi a mnohdy i v práci je reprezentativní vzhled samozřejmostí. Pokud nemůžete na čas líčení odložit, alespoň ho omezte na minimum. Zaměřte se na kosmetiku, která je vhodná pro aknózní pleť. Informujte se o produktech v lékárně. Využít můžete i dekorativní kosmetiku značky Cougar, která je hypoalergenní a čistě přírodní.

 

Cukry, chrom

Mnozí odborníci se shodují na tom, že inzulín je účinným lékem na léčbu akné. Kvasnice s vysokým obsahem chromu zvyšují toleranci glukózy v kůži, a proto umí výrazně a rychle zlepšit stav pokožky.

 

Vitamin A

co pomáhá na akné

Jezte hodně mrkve. Obsahuje vitamin A, který snižuje výskyt akné.

Snižuje produkci podkožního mazu. Retinol je účinný v boji proti akné ve vysokých dávkách během několikaměsíční kúry.

 

Zinek

Aktivuje hormon, který se váže na retinol. Účastní se na hojení ran, stimulaci imunity a regeneraci tkáně. Je důležité, jaká forma zinku je použita na léčebnou kúru, protože ne každá přináší kladné účinky. Šumivá forma má účinky podobné antibiotikům a má nejméně vedlejších účinků.

 

Urinoterapie

Léčba vlastní močí. Jde o sterilní metodu čištění obličeje. Má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Urina často bývá složkou drahých kosmetických přípravků.