Detoxikace proti akné

Příčin, které mohou stát za vznikem akné, je mnoho. Může se jednat o akné způsobenou poruchami hormonálního systému, akné způsobená nevhodnou stravou nebo akné, jejíž příčinou je oslabená imunita (stres, nečisté ovzduší apod.). Prvním krokem při vzniku akné by měla být zejména očista těla zevnitř. Samozřejmě platí staré známé pravidlo „všeho moc škodí“, proto i při detoxikaci je třeba postupovat přiměřeně, aby nám detoxikace nepřinesla více škody než užitku. Detoxikace proti akné dokáže urychlit léčbu akné a zrychlit i blahodárné působení účinných látek kosmetiky s hlemýždím slizem.

 

Detoxikace olejem

Tento způsob detoxikace patří mezi nejjednodušší způsoby, co se týče času i peněz. Ráno po probuzení, ještě před mytím zubů, je třeba dát si do úst polévkovou lžíci oleje. Můžeme si vybrat z několika druhů oleje – kokosového, olivového, ale účinný je i klasický slunečnicový. Důležité je, aby šlo o olej lisovaný za studena. Olej následně v ústech převalujeme ze strany na stranu a tímto způsobem vyplachujeme ústa alespoň 3 minuty. Důležité je, abyste tento olej nepolykali, protože tento olej naváže toxiny. Proto je třeba jej vyplivnout. Tento způsob můžeme opakovat i více dní po sobě.

 

Detoxikace lnem

Lněná semínka patří mezi nejlepší způsoby detoxikace, zejména při očistě tenkého a tlustého střeva. Existují různé způsoby využití lnu při detoxikaci. Jedním z nich je napustit si sklenici vlažné vody večer před spaním a nasypat do ní dvě čajové lžičky lnu. Přes noc len ve vodě změkne a lépe se uvolní léčivé látky. Ráno po probuzení vodu i se lnem vypijeme. Druhým způsobem je prostě si přidat lněná semínka do jogurtu nebo tvarohu, necháme chvíli odstát a můžeme konzumovat. Len ve spojení s proteiny (tvaroh, jogurt) je účinným prostředkem, který se využívá i při léčbě různých druhů rakoviny.

 

Detoxikace ovocnými a zeleninovými šťávami

Tento druh detoxikace patří mezi „rychlé“ očisty. Postačí ji udělat jeden den do měsíce. Během tohoto dne nekonzumujeme nic kromě stravy v tekutém stavu. Během celého dne pijeme bylinné čaje, čistou neperlivou vodu a hlavní jídla nahrazujeme 100% šťávami z ovoce a zeleniny. Na oběd je vhodná např. rajčatová šťáva, do které protlačíme jeden stroužek česneku a vypijeme.

 

Jak je již uvedeno výše, příčin výskytu akné může být mnoho. Proto pokud ani po opakované detoxikaci nebudete pozorovat zlepšení, je třeba pátrat dál, protože akné je u každého člověka třeba posoudit individuálně. Očista těla však nikdy není na škodu, hlavně pokud se realizuje vhodným způsobem, přiměřeným vašemu věku a zdravotnímu stavu.

 

Držíme vám palce!