Jak dlouho trvá léčba akné

Akné vyžaduje dlouhodobou péči o pleť a také možnost využití účinné léčby. Akné má i těžší formy, proto nejúčinnější volba je zachytit ji včas. Bez ohledu na formu léčby trvá minimálně čtyři týdny, než se člověk zbaví této nepříjemnosti. Může to samozřejmě trvat i déle, kolem šesti týdnů. Přestože je známých mnoho druhů léčby akné, lidé většinou používají jen jednu metodu. Není to problém, je spíše důležité, aby léčba byla provedená účinně. Lidé si častokrát mylně myslí, že léčba selhala a není účinná. Po pár týdnech by však zabrala, ale to se už nedozvědí, protože se vzdají.

Může se akné vrátit?

Důležitá je také následná prevence. Pokud vybraná léčba ani po týdnech nefunguje a neobjevují se žádné viditelné výsledky, je nutné přidat jinou léčbu nebo změnit na léčbu silnější. Na někoho daná léčba zabírá ihned a na někoho nemá žádné viditelné účinky, ale to člověk neuvidí, dokud to nevyzkouší. Pokud se akné konečně začne hojit, nezapomínejte na prevenci. Jestli chcete svoji pleť udržet pod kontrolou, čistou a svěží, je nutné pokračovat v léčbě.

Dávejte si pozor na agresivní, těžší formu akné, která může vyžadovat klinickou pomoc. Pokud se lékař vyjádří, že potřebujete péči odborníků, poslechněte ho. Někdy se léčba akné neobejde bez antibiotik či různých tabletek a krémů. Avšak při zániku akné už není vhodné tyto léky brát a při prevenci dejte raději přednost domácí medicíně a darům přírody.

Pokud si kupujete drogerii a různé výrobky, které se dostanou do styku s vaší pokožkou, vždy si přečtěte složení. Složky obsažené v mýdlech, krémech, sprchovacích gelech nebo různých tělových sprejích se dotýkají přímo pokožky, proto je vhodné je prozkoumat podrobněji, aby negativně nepůsobily na pleť.