Jak se zbavit akné

Akné je jedno z nejčastějších kožních onemocnění, které postihuje především mladé lidi v dospívání, ale výjimečné není ani v dospělosti. Způsobuje ho nadměrná tvorba kožního mazu. Pokud i vás trápí tento nepříjemný kožní problém, přečtěte si náš článek o tom, jak se zbavit akné.

 

Jak na akné

Prvním krokem léčení akné je najít příčinu jeho vzniku. Toto je základním kamenem léčby a jejího směřování. Dodržujte následující tipy a časem sami zjistíte, kde tkví příčina vašich problémů.

Nejčastějším důvodem vzniku akné jsou hormony, se kterými toho moc nenaděláte. Ale existují i jiné způsoby, jak akné potlačit.

 

StresMeditace a akné

Náročné zaměstnání, velká zodpovědnost, děti, osobní problémy. Je mnoho aspektů našeho života, které nám způsobují stres a napětí. Běžný stres odbouráte sami velmi jednoduše – najděte si čas pro sebe. V této době můžete dělat cokoliv, co vás uklidní a zrelaxuje. Ať už je to nějaký váš koníček, sport, čtení knihy, poslech hudby, nebo meditace. Nebo se jen tak projděte v klidném okolí, objevte kouzlo přírody. Psychická pohoda je základem i fyzického zdraví. Pokud jsou vaše psychické problémy vážnější, neváhejte navštívit odborníka. Může vám pomoci s vašimi fobiemi, depresemi či úzkostí.

 

Stravování

Snad ani nemusíme připomínat, že stav vašeho těla navenek odráží stav vašeho těla uvnitř. Pokud se nezdravě stravujete, bude za to nést následky i vaše pleť. Mastná, slaná a přeslazená jídla byste měli obcházet obloukem, pokud se chcete zbavit akné. Vhodná strava a pestrý jídelníček je jedním z ověřených způsobů, jak se zbavit akné, nebo jak tomu alespoň co nejvíce dopomoci.

 

Péče o pleť

Jakmile projdete duševní očistou a změnou stravování, zaměřte se na způsob, jakým se staráte o svou aknózní pleť. Používáte přípravky určené na takový typ pleti? Nevysušuje ji příliš? Nezapomínejte také na hygienu rukou, kterými se dotýkáte obličeje a nanášíte přípravky. Udělejte si průzkum, jaké látky jsou nejvíce vhodné pro mastnou pleť. Volte následně produkty, které tyto látky obsahují, jsou určeny na mastnou pleť, resp. využijte domácí recepty. Nejnovějším objevem je šnečí sliz, který prokazuje skvělé výsledky při léčbě akné.

 

Nemačkat

Vyrážky nevymačkávejte. Můžete si do nich zanést bakterie a způsobit ještě horší zánět akné.

 

KouřeníKouření a akné

Nekuřte. Kouření má celkově negativní efekt na pokožku jako takovou. Nepříznivě ovlivňuje samozřejmě i akné.

 

Vyhledejte odborníka

Léčba akné je dlouhodobý proces a pacienti mají často tendenci tuto kožní chorobu podcenit resp. neléčit se dostatečně. Proto se jim akné někdy vrátí i v dospělém věku. Pokud vaše akné neustupuje ani po dodržení předchozích bodů, vyhledejte odborníka. Ten analyzuje stav vašeho problému a stanoví adekvátní léčbu. Na trhu již dnes existuje množství mastí a medikamentů, které vám pomohou zredukovat a zcela se zbavit akné.