Jak zakrýt akné

Výrazná a neustupující akné znepříjemňuje každodenní život mužům i ženám. Především pokud vykonávají profesi, při které je důležitý reprezentativní vzhled. Nemluvě o samotné frustraci ze svého vzhledu. Proto jsou dříve nebo později lidé trpící na akné postaveni před otázku – jak zakrýt akné?

Akné je výrazným narušením pokožky, mění její texturu a není výjimečné, když při nešetrném zacházení s pletí zůstanou po akné jizvy. Textura pleti je velmi těžko zamaskovatelná, proto příliš silná vrstva podkladového make-upu určitě není řešením, které byste měli zvažovat. S příliš výrazným líčením ve snaze zbavit se nedokonalostí, které vás frustrují, můžete napáchat víc škody než užitku. To ale neznamená, že neexistuje způsob, jak akné zakrýt a přitom vypadat mnohem lépe.

Líčení na zakrytí akné

Na zakrytí akné zvolte základní krycí prostředky – podkladový make-up, barevný korektor a krycí korektor. Volitelnými jsou fixační pudr a podkladová báze. Rozebereme si, v jakém pořadí a jakou techniku zvolit, aby byl výsledek na vaší pleti co nejlepší.

  • denní krém Cougar – vždy svoji pleť před líčením hydratujte. Počkejte přibližně 5 minut, než se krém vstřebá.
  • podkladová báze – protože na pleti bohaté na texturu se líčení udrží hůře, pouvažujte o investici do kvalitní podkladové báze. Nejčastěji je to průhledný nebo bílý gel, který na pleti zanechá neviditelný, nemastný film a vytvoří bariéru mezi pletí a líčením. Kromě toho, že chrání povrch pleti před ucpáváním pórů, prodlužuje také trvanlivost líčení.
  • podkladový make-up – po přípravě vaší pleti následuje sjednocení pleti. Aknózní pleť bývá zarudlá a podkladový make-up jí dodá jednotnou barvu. Volte lehký make-up a nanášejte ho v tenké vrstvě na pleť. Odstín volte podle barvy vašeho krku. Vyhněte se silně krycím make-upům, které deklarují, že zakryjí i akné. Čím vyšší krycí schopnost, tím větší viditelnost na pleti. Make-up nemá za úlohu zakrýt akné, ale zmírnit zarudnutí a zakrýt malé nedokonalosti. Pokud je vaše pleť velmi rudá, zkuste tzv. CC krémy – mají v sobě zelený pigment, který redukuje zarudnutí.
  • barevný korektor – korektor zelenej barvy naneste štětcem nebo houbičkou na make-up, zabezpečíte tak lepší krytí. Nanášejte v tenké vrstvě lokálně na nejvíc postiženou akné. Zelená barva redukuje zarudnutí.
  • krycí korektor – patří na místa, kde jste nanesli barevný korektor – neboli na akné, případně i na kruhy pod očima.
  • fixační pudr – můžete a nemusíte ho použít – některé pudry vám totiž mohou akné vysušit a zviditelnit. Závisí to na tom, zda máte mastný typ pleti a zda vaše líčení potřebuje fixaci nebo je dlouhotrvající i bez pudru. Alternativou jsou také fixační spreje.
Líčení akné

Základní krycí prostředky – podkladový make-up, barevný korektor a krycí korektor

Před líčením si vždy důkladně umyjte ruce nebo nástroje, které budete používat (štětce, kosmetické houbičky). Nezapomínejte všechny produkty nanášet v tenkých vrstvách, aby nebylo líčení příliš viditelné. Vždy volte produkty, které neobsahují látky způsobující nebo zhoršující akné.

Některé produkty jsou označované jako vhodné na akné, podobné označení je však velmi řídké. Pokud je to možné, volte přírodní kosmetiku – není vhodné akné zatěžovat zbytečnou chemií. Už samotný nános produktů na vaší pleti je pro akné zátěží, proto se snažte líčit s mírou a ideálně dopřát pleti pár dní v týdnu bez make-upu. Výběr správných produktů, které nebudou iritovat vaši akné a zároveň vám budou vyhovovat, může být zdlouhavý proces – nevzdávejte se však. V dnešní době je na trhu obrovský výběr.