Jizvy po akné

Akné – nepříjemné uhry, které ubírají na kráse každého člověka. Už jejich samotný výskyt je pro člověka velmi nepříjemný, a když se jich člověk po dlouhém boji konečně zbaví, vznikne další problém – jizvy. Mohou být důsledkem neodborných zásahů do pleti (neodborné vytlačování a čištění pleti), ale v případě těžších forem akné jsou jízvičky způsobeny již samotným zánětem kůže. Existuje mnoho forem na jejich léčbu a odstranění. V následujících řádcích vám přiblížíme několik z nich.

 • Cukrově citronový peeling

Možná to zní zvláštně, ale častokrát právě v kuchyni můžeme najít množství pomocníků při našem zkrášlování. Tato procedura je jednoduchá, stačí vám k ní šťáva z poloviny citronu a kávová lžička cukru. Poté, když večer pleť očistíte čisticí vodou Cougar se hlemýždím slizem a odstraníte make-up, je třeba obličej opláchnout teplou vodou, aby se póry na obličeji dostatečně otevřely a umožnily pronikání léčivých látek. Na kosmetický tampon, který namočíme do citronové šťávy, nasypeme připravený cukr a krouživými a jemnými pohyby masírujeme postižená místa. Po masáži tvář opláchneme a použijeme noční krém Cougar s hlemýždím slizem proti akné.

 • Přírodní oleje

Dalším způsobem, při kterém nám také mohou pomoci suroviny, které máme běžně v domácnosti, je masáž 100% přírodním olejem. Nejlepší volbou v tomto případě je šípkový olej, nápomocné však mohou být i oleje ricinový, jitrocelový nebo třezalkový. Postižená místa je třeba krouživými pohyby masírovat 5–10 minut denně. Nezbytná je pravidelnost takové masáže a je třeba se také obrnit trpělivostí, protože výsledky se dostaví až po čase.

 • Odborná léčba
  • Chemický peeling – v tomto případě se k léčbě používají ovocné kyseliny, které se nanášejí na pleť a stimulují tvorbu kolagenu.
  • Diamantová dermabraze
  • Laserová léčba
  • Léčba intenzivním pulzním světlem
  • Frakční CO2 (resurfacing) – napařování horní vrstvy pokožky

Každý z těchto odborných zákroků je třeba realizovat pod dohledem dermatologa. Stejně jako u přírodních způsobů léčby je i v těchto případech nezbytná pravidelnost léčby, výsledky se tak jistě dostaví až po několika opakováních. Po zákroku mohou být ošetřena zarudlá místa a pokožka se může loupat. Tento stav však po krátkém čase zmizí a vaše pokožka bude hladší a pružnější.