Kvasnice a jejich účinek na pleť

I vám se ráno stane, že když se podíváte do zrcadla, tak na tváři vidíte nepříjemné vyrážky? Nejste sama, kterou tyto problémy trápí. Nemusíte však marnit čas počítáním těchto špatných společníků a raději zakročit. Využijte pozitivní účinek kvasnic.

Kvasnice se často využívají při pečení nebo jejich najdeme v droždí. Nemají pronikavou vůni a ani chutí neexceluje. Kvasnice jsou však zdravé, protože obsahují minerály, bílkoviny, vitamin D a vitamin B. Známá je pomazánka z droždí nebo polévka. Kvasnice nemusí být jen doplňkem stravy, ale také jsou účinné při léčbě akné. V lékárně se vyskytují ve formě prášku nebo tablet.

Působení kvasnic na pleť vyžaduje určitý čas, abychom viděli změnu. Proces trvá déle, protože kvasnice působí na celé tělo a to může trvat až 2 či 3 měsíce. Správné stravovací návyky a dostatek spánku vám výrazně napomohou odstranit tento každodenní problém.

Jak tedy využít kvasnice ke zlepšení pleti? Vymíchejte je s malým množstvím mléka nebo lžičkou medu a naneste na vaše vyrážky. Pak pomocí vody si pokožku opláchněte. Také je možné použít polovinu droždí s lžičkou medu a dvěma lžícemi bílého jogurtu. Pleť bude působit uvolněně a zdravější.

Pro zářivou pleť použijte kostku kvasnic, kapky citronové šťávy, lžičku medu a bílek z vajíčka. Vše smíchejte a nanášejte na opláchnutou pleť. Tuto pleťovou masku nechte působit minimálně 10 až 15 minut a poté omyjte vlažnou vodou.

Kromě toho že jsou kvasnice nápomocné pro pleť, upravují i ​​trávení, regenerují tělo a působí při nespavosti a nervozitě. Pleť je proto s jejich pomocí zářivější a zdravější, protože mají protizánětlivé účinky, působí jako hojivě a celkově působí na člověka ozdravně. Aby droždí působilo na zdraví organismu, je nejlepší ho kombinovat s mlékem nebo teplou vodou. Sůl kvasinky zabíjí.