Laserová terapie proti akné

Akné působí na lidi v různé formě na různých místech pokožky. Nejhorší je, když po akné zůstanou viditelné jizvy. Najdeme množství způsobů, jak léčit toto kožní onemocnění. Některé léčby jsou klasické, pocházejí z přírodního nebo domácího prostředí, a jiné jsou zase založeny na nejnovějších výzkumných metodách. Moderní způsoby léčby jsou využívány jen po krátkou dobu, ale jejich účinnost je prokázána a je velmi efektivní. Patří sem i laserová terapie, která slouží k odstranění akné. Využívá se k léčbě akné a je taktéž účinná při odstranění jizev vznikajících po akné.

Jak taková terapie funguje? Záleží to na formě akné, zda je lehká, střední nebo těžká. Podle typu akné se volí i léčba. Laserový paprsek je nasměrován přesně tam, kde jsou uloženy mazové žlázy ovlivňující vznik akné. Laser je zaměřen na poškozenou tkáň a zdravá část pokožky zůstává nedotčena. Pro takovou formu léčby byste se měli rozhodnout po konzultacích s vaším kožním lékařem. Léčba může být účinná pouze tehdy, pokud absolvujete alespoň 5 ošetření s odstupem několika týdnů. Zákrok není bolestivý, i když můžete pociťovat nepříjemný pocit štípnutí. Laserová terapie je vhodná zejména na podzim a v zimě, protože tehdy je pleť chráněna před ostrými slunečními paprsky, které po takovém ošetření pleti škodí. Po zákroku může být pleť mírně podrážděná a červená.

Výhodou je, že zákrok není omezen věkem ani rozsahem a zlepšení zpozorujete už po prvním ošetření. Existují různé typy laseru pro tuto terapii a odborníci vám umí říct, která možnost je pro vás nejúčinnější. Mezi nejznámější lasery používané při léčbě akné patří erbiový laser, neablační laser nebo frakční laser. Tyto lasery výborně odstraňují akné, bez ohledu na druh, ovšem fungují na jiném principu. Typ laserové terapie vám vyberou na daném místě, kde tuto léčbu absolvujete na základě dostupných možností.