Na rande s vyrážkou

Vyrážka na tváři se objeví vždy v té nejnevhodnější chvíli. Jako například před prvním rande. Je to pravděpodobně z důvodu hormonální změny, kdy se na první rande těšíte, ale zároveň jste i nervózní a možná trochu ve stresu. Vždyť první dojem je jen jeden a vy nechcete nic pokazit. Právě pod vlivem těchto hormonů se vám může na tváři objevit vyrážka, která nikomu na sebevědomí nepřidá. Situace je to nepříjemná, ale jak se s ní popasovat?

 

Akné půjde s vámi

 

V první řadě – žádnou paniku. Raději se smiřte s tím, že vyrážka půjde na rande s vámi. V jaké podobě, už záleží na vás. Akné si určitě nevymačkávejte, ale raději se poohlédněte, jestli máte vhodnou kosmetiku na její zakrytí.

Večer před rande si místo důkladně pročistěte, ale snažte se ho dotýkat co nejméně. Přejedte si ho tea tree olejíčkem a na noc naneste jemnou vrstvu zinkové masti. Také zkuste sérum z hlemýždího slizu, které je účinné v boji proti akné.

Aplikujte podkladový make-up. Zakryje pupínek v přirozeném tónu pleti. Pokud ji máte velmi mastnou nebo velmi suchou, postačí jedna základní vrstva. Zelený korektor použijte na zakrytí začervenalých míst akné. Pokud nechcete jít na rande se zelenými skvrnkami na tváři, potřebujete ještě jednu vrstvu make-upu nebo světlého korektoru. Hlavně to s vrstvami make-upu nepřehánějte. Můžete si vytvořit nehezký efekt masky a olejnaté pleti.

Steroidní injekce od vašeho dermatologa mohou vyrážku zbavit začervenání a rychle ji zmenšit. Pravděpodobně budete muset i tak použít korektor, aby se zakrylo menší začervenání. Pro předcházení podobným situacím doporučujeme kosmetiku s výtažky s hlemýždím slizem, díky níž se akné léčí v krátké době. Pleť zůstává hebká a čistá.

 

Rande akné

 

Zavtipkujte

 

Pokud jste zkusili cokoliv a určitá forma vyrážky na vaší tváři se stále nachází, neřešte to. Vyrazte na rande se zdviženou hlavou, úsměvem na rtech a běžte si ho užít. Případně na začátku můžete vtipně podotknout, že jste si na rande přivedli svoji „kámošku“ a ukážete na vyrážku. Podle reakce vašeho (možná budoucího) partnera se tak můžete něco dozvědět o jeho osobnosti.