Hloubkové čištění pleti

Naše pokožka je vnější vrstvou těla a má za úkol chránit nás před nepříznivými vlivy okolí – např. před slunečním zářením, nečistotami či poraněním. Proto bychom jejímu udržování měli věnovat náležitou pozornost. Hloubkové čištění pleti je vhodným prostředkem péče o aknózní pokožku.

 

Čištění pleti každý den je samozřejmostí, ale často zapomínáme na důkladnější zásah do struktur pleti, abychom ji zachovali svěží, zdravou a krásnou.

 

Hloubkové čištění pleti a akné

 

Před hloubkovým čištěním pleti je důležitá její analýza, abychom uměli vybrat správné produkty, způsob a frekvenci čištění. Velmi mastná a velmi suchá pleť vyžaduje mnohem více péče než pleť normální či smíšená. Mastná pleť má větší sklon ke vzniku akné a citlivá pleť je náročnější na péči. Používejte produkty určené na váš typ pleti, aby se dostavily žádoucí výsledky.

 

V případě mastné pleti je nejúčinnější občasný peeling (1–2krát týdně) a produkty s označením OIL FREE. Při citlivé pokožce nesahejte po chemickém složení, ale dejte přednost přírodnímu. Ideální jsou produkty s obsahem aloe vera nebo okurky.

 

hloubkové čištění pleti

Skin scrubber je alternativou klasického ručního hloubkového čištění pleti

Hloubkové čištění pleti je obzvláště důležité při mastné pleti se sklonem ke vzniku akné. Toto čištění přenechte odborníkovi, protože neodborným ošetřením a použitím nesprávných ošetřujících látek byste mohli stav své pleti zhoršit. Regulaci tvorby mazu můžete ovlivnit vitaminem B a zinkem nebo krémy s obsahem retinoidů. U kosmetičky se nejčastěji setkáte s laserem, skin Scrubberem, chemickým peelingem nebo mikrodermabrazí na vyčištění mazových žláz, které se ucpávají a zapalují a způsobují vznik akné (odborně komedonů).

 

Na běžnou péči o pleť s akné vyzkoušejte řady od anglické značky Cougar dostupné v našem e-shopu. Kromě krémů získáte i koncentrované sérum a pleťovou masku, která hloubkově vyživí pleť.

 

Jemná a citlivá pleť nepotřebuje časté hloubkové čištění. Zvládnete ho i sami při správném výběru produktů. Volte jemnější peeling max. 1krát týdně, pleťové vody na citlivou pokožku a pleťové krémy s obsahem zklidňujících látek. Velmi oblíbené jsou momentálně elektrické čisticí kartáče, na které nanesete přípravek a krouživými pohyby hloubkově vyčistíte pleť.
Po hloubkovém čištění je nová pokožka jemnější, působí jako mladší, zdravější a rozzářená.