Akné v těhotenství

Ženy v těhotenství procházejí různými fyziologickými změnami, což se ukazuje i na některých částech pokožky. S těhotenstvím přichází kromě velké radosti i celou řadu problémů jako jsou otoky, nadýmání, častá návštěva toalety a také akné.

Hormony v těle mají zvýšené hodnoty, což se projeví i na zvýšené funkci žláz a tvorbě akné na pokožce. Akné se tvoří zejména tehdy, pokud máte mastný typ pokožky a nadměrným působením hormonů se póry na pokožce ucpou. Při suché pokožce takový problém nevzniká, protože zvýšené hormony dodají suché pokožce zdravý vzhled.

Kromě toho, že na tvorbě akné mají svůj podíl hormony, dalším problémem je shromažďování vody v těle. Důsledkem toho je nadměrné pocení a následně vznik kožních onemocnění. Používejte kosmetiku, která nedráždí pokožku a která obsahuje přírodní složky. Pokožka během těhotenství je velmi citlivá. V těhotenství je místy i napjatá, proto mohou vznikat strie nebo pigmentové skvrny.

Ženy by se měly v tomto radostném období ještě více starat o sebe a dávat na sebe pozor. Některé problémy způsobené v těhotenství jsou velmi stresující a žena je nervózní. Ale nikdy není třeba zoufat. Na všechno se dá najít řešení. Při nadměrném pocení a mastné pokožce je vždy dobrá sprcha a jemné mýdlo nebo jemný sprchový gel na přírodní bázi. Pokud se potřebujete zbavit akné na obličeji, čistěte si obličej jemným peelingem nebo využívejte přírodní produkty na akné, které najdete v lékárně nebo prostřednictvím internetu. Když se rozhodnete kupovat výrobek na akné přes internet, přečtěte si recenze. Ty vám určitě s výběrem pomohou. Při problémech se vznikem pigmentových skvrn je nejlepší vyhýbat se ostrým slunečním paprskům zejména v teplých letních obdobích, kdy teploty dosahují maxima. Nataženou pokožku můžete uvolnit prostřednictvím masáže nebo plaváním.

Pokud vás tedy trápí akné v těhotenství, nezoufejte. Vše se dá řešit. Věříme, že vám naše rady pomohly. Pokud se rozhodujete mezi produkty Cougar se hlemýždím slizem během těhotenství, doporučili bychom koncentrované sérum proti akné.