Světelná terapie pro hezčí pokožku

Světelná terapie je málo známá, ale využívají ji dermatologové i zkrášlovací salony. Mnozí lidé o této terapii ani nevědí, někteří zase nevěří účinku. Je však účinná a stejně jako odborníci, tak i pacienti ocenili výsledky v oblasti zlepšení péče o pleť. Nejenže je pleť pečlivě ošetřena, ale zároveň odstraňuje akné. Světelná terapie je v podstatě totéž jako působení biolampy. Fungují na stejném principu.

Tuto terapii objevili už před 100 lety v Dánsku a sklidila úspěch. První výsledky byly dosaženy při léčbě kožního onemocnění tehdy trpících lidí. Dříve lidé ve starověkém Egyptě využívali přímé sluneční paprsky na léčbu zdravotních problémů. Dokonce římští lékaři to využívali jako obecnou metodu léčby. Po vyvinutí prvního přístroje léčba výrazně pokročila a dnes se odborně využívají jako jedna z možností léčby pleti, pokožky i akné.

Je třeba, aby se určilo správné množství světla i správná vlnová délka. Existují různé typy světelné terapie a fungují na základě různých barev světla. Každá barva má svůj vlastní význam. Červená barva pomáhá při regeneraci pleti, modré světlo má čistící účinky a zabraňuje množení bakterií a je vhodné při léčbě akné. Zelená je zase vhodná při redukci různých kožních skvrn a vrásek a žlutá barva má spíše vyhlazující účinky a podporuje koloběh krve.

Pokud byste se pro tuto terapii rozhodli, absolvujte ji alespoň jednou ročně. Pro lepší efekt je vhodné tuto terapii uskutečnit alespoň jednou za dva měsíce. Lidé, kteří trpí epilepsií nebo mají klaustrofobii, by měli uvažovat, jestli je to pro ně vhodné. Světlo při terapii bliká a můžete se cítit stísněně. Celkové ošetření trvá přibližně dvacet minut a je vhodné pro každého, bez ohledu na věk. Vaše akné může zmizet po několika aplikacích a zároveň omladí i regeneruje pleť.