Česneková léčba akné

Česnek není jen postrachem upírů, ale díky jeho léčivé síle pomáhá našemu zdraví. Kromě obrany proti upírům se v minulosti používal i jako ochranný talisman proti negativně působícím silám. Česnek obsahuje mnoho vitamínů, podporuje imunitu a ničí viry i bakterie.

Díky jeho léčivým účinkům vám pomůže i při léčbě akné. Neřeší akné jen povrchově, ale řeší problémy i uvnitř organismu. Oslabený imunitní systém způsobí, že z podrážděné pokožky vznikne akné. Bakterie nejsou jen na povrchu pokožky, ale nacházejí se uvnitř pórů. Česnek dokáže tyto bakterie zničit. Konzumací česneku předejdete kožním problémům.

 

Využití česneku proti akné

 

Z česneku si můžete udělat i pleťovou masku. Přetlačte pár stroužků česneku do vody, chvíli nechte odstát a potom potírejte postižená místa. Nebo stačí, když vytisknete z česneku šťávu a potřete ta místa na pokožce, kde se akné vyskytuje.

Česnek obsahuje mnoho uzdravujících látek a to vitaminy C, B1, B6, A a také měď, zinek nebo mangan. Pomáhá přemoci nachlazení, snižuje krevní tlak i hladinu cholesterolu a posiluje kostní hmotu. I zde platí, že vše ale s mírou. Česnek je velmi zdravý, ale ve větším množství může způsobit problémy se žaludkem.

V minulosti se využíval na zvýšení výkonnosti při různých sportovních výkonech a pomáhal bojovat proti infekci. K příznivým účinkům, které nejsou odborně potvrzeno patří i fakt, že česnek pomáhá lidem udržovat zdraví a proto lidé žijí déle. Česnek podporuje správné fungování obranného mechanismu, čímž výrazně přispívá k zabránění různých mozkových onemocnění. Jedním z nich je demence. Odborníci dále zjistili, že česnek ochraňuje organismus od rakoviny žaludku a tlustého střeva. Zbavíte se hlístic, bolesti zubů, kašle i problémů s ledvinami.

Česnek má tedy řadu pozitivních účinků pro náš organismus. Využijte ho jako doplňkový prostředek při léčbě akné. Nic tím nezkazíte. Chvíli možná bude trvat než si zvyknete na jeho nepříjemnou chuť, ale pokud ho budete jíst společně s chlebem, ani jej lze nepocítíte. Česneková léčba akné vám pomůže.