Pokud neustále bojujete s akné a nedaří se vám ji dostatečně léčit, možná něco děláte špatně. Existuje množství mýtů a nesprávných přesvědčení, které zpomalují léčbu i tvorbu akné.
Make-up se rozebírá asi nejčastěji. Jaký make-up použít, aby akné nezhoršil? V podstatě většina těchto produktů pleť výrazněji neovlivňuje, ale záleží to na složení. Čím je make-up mastnější a obsahuje chemické sloučeniny, tím více dráždi pokožku. Výborné přírodní minerální make-upy nejvyšší kvality vhodné na aknózní pleť najdete i v našem e-shopu Cougar.sk.
Práce, při které se nevyhneme potu, také působí i na naši pleť. Pot blokuje póry zejména tehdy, když jsme přes den v prostředí, kde je horko. Práce kuchařů je náročná na teplotu v kuchyni a takováto práce může způsobit vznik akné. Také těsné oblečení, pod kterým se ve zvýšené míře potíme, může vést ke kožním problémům.
Stejně jako některé běžné alergeny dokážou lidem znepříjemnit život, funguje to i u akné. Některé látky v lécích mohou akné zhoršit. Proto když to zjistíte, nejlepší možností je poradit se s lékařem.
Nevyvážená strava, mnoho mastných jídel, cukru nebo mléčných výrobků může zhoršit problémy s pokožkou. Je však zjištěné, že na každého působí potraviny jinak. Také léčba akné si vyžaduje pozornost. Neexistuje neúčinná léčba, ale je jen nesprávně použitá.
Ve vícero publikacích se píše, že není prospěšné vymačkávat vyrážky ručně přímo nehty. Mohlo by to způsobit další zánět nebo zjizvení. Také bychom se měli vyhýbat přehnanému umývání tváře. Stačí si tvář umýt dvakrát denně. Tvář můžeme opláchnout čistou vodou, případně jemným mýdlem nebo nějakým přírodním prostředkem, který obsahuje výživné látky.
Lidé se snaží akné vyléčit rychle a z toho potom vznikne opak. Zhorší se to jejich nedostatečným zájmem o léčbu. Nejlepší, co můžete udělat, je zajít za odborníkem nebo si přečíst rady lidí, kteří využili různorodé účinné způsoby léčby a pomoc různých přírodních přípravků.