Volně dostupné léky na akné

Akné je problémem velkého množství lidí, ale každý to řeší jiným způsobem. Tam, kde domácí medicína nefunguje, je řešení ukryté v antibiotikách. Pokud chceme antibiotika proti akné, tak je třeba zajít k odborníkovi, který tyto léky předepíše. Bez předpisu je těžší sehnat léky, které mají rovněž stejné účinky a sílu bojovat proti akné jako antibiotika. Trh je však pestrý a pokud hledáme na správných místech, tak najdeme i další alternativy.

V tomto článku nejde ani tak o typické léky, ale spíše o účinné látky proti akné, které můžeme najít v kosmetických přípravcích, zda volně v přírodě.

Tea Tree Oil se využívá jako prostředek na dezinfekci a vysušování akné. Má vynikající antibakteriální účinky. Stačí k tomu jen pár kapek. Kromě akné řeší i drobné popáleniny, kožní infekce, odřeniny nebo drobné rány.

Panthenolové produkty jsou dalším výrobkům, které pomohou vaší pokožce. Jsou vhodné i pro citlivé pokožky a proto jsou často doporučené odborníky. Názory lidí jsou při pathenelových produktech jsou různé. Mnozí si ho nemohou vynachválit, ale malé procento lidí při používání takového výrobku nepocítilo změnu. Panthenol zklidňuje, hojí a má protizánětlivé účinky.

Glycerin patří k často používaným surovinám v kosmetickém průmyslu. Glycerin se nejčastěji získává z rostlin. Je rozpustný ve vodě a neucpává póry. Existují různé produkty na bázi glycerinu a pomáhají při léčbě akné a jízev.

I propolis a med pomáhá v boji se zákeřnými vyrážkami a kožními onemocněními. Je to přírodní možnost jak se zbavit akné. Pomáhá při hojení a také dezinfikuje a ničí bakterie.

Kosmetika s hlemýždím slizem vám pomůže výrazně zlepšit pleť. Pomáhá zlepšit pružnost, regeneruje kožní tkáň a odstraní odumřelé části pokožky. Má antibakteriální účinky, dokáže odstranit pigmentové skvrny a otoky.

Dále jsou zde produkty z aloe vera, konopí, přesličky a účinný je také zelený čaj. Přírodní produkty jsou opravdovým pokladem a nemají takové nežádoucí účinky jako při užívání antibiotik.