Akné ve vlasech

Vyrážky se mohou objevit opravdu kdekoliv a vlasová pokožka není výjimkou. Přestože je většinou mezi vlasy není vidět, jsou nepříjemné a otravují náš každodenní život. Na vlasové pokožce se nacházejí póry a maz. Vyrážky vznikají zejména tehdy, když se maz nahromadí ve větším množství nebo se přidá bakteriální infekce.

 

Neškrabte se

 

Vyrážky si obvykle objeví při hormonálních změnách, jako je menstruace apod. Důležité je také stravování, kterým můžete své vlasové pokožce uškodit. Pokud jste zvýšili svůj příjem jídel z rychlého občerstvení, připravte se na invazi vyrážek mezi vlasy. Někdy za to mohou vnější vlivy jako vlhkost vzduchu nebo znečištění.

Někdy může jít o citlivou pokožku, která je citlivá na jisté chemické sloučeniny. Mohou je obsahovat některé šampóny a prostředky na vlasy. Příliš olejnaté a krémové složení může vlasové pokožce také ublížit. Na příznivém stavu si nepřidáte, ani když si hlavu příliš škrábete. Častokrát za to může deprese a stres, při nichž jsou výsledkem vyrážky ve vlasech. Ty se rozškrábáním dráždí a dále rozšiřují.

Při léčbě by vám mohl pomoci med, který má velké množství antioxidantů, které rychle odstraňují bakterie. Také si poradí se začervenáním kůže. Silně antibakteriální a antiseptický je jablečný ocet, který zamezuje vzniku bakterií. Také redukuje vylučování mazu, které stojí za vznikem akné. Rozřeďte si jablečný ocet se stejným množstvím vody a vlasy propláchněte. Nechte působit 7 minut a hlavu opláchněte čistou vodou. Všestranný tea tree olej je velmi populární. Díky svému antiseptickému účinku se používá se při léčbě akné. Zkombinujte několik kapek tohoto oleje s vaším běžným šampónem. Případně vmasírujte olej samostatně a nechte několik minut působit.

 

Vyrážky ve vlasech

 

Hlemýždím slizem proti akné

 

Omezte používání přípravků na vlasy, jako jsou různé gely, laky, vosky nebo kondicionéry. Škodlivé mohou být také barvy na vlasy. Namísto laciných umělých barev z drogerie dejte na vyšší kvalitu nebo bio varianty. Stav vaší vlasové pokožky by bylo vhodné zkonzultovat s vaším kožním lékařem, který by měl určit důvod vzniku akné na hlavě. Účinná je také kosmetika s obsahem hlemýždího slizu, která aktivně bojuje s projevy akné. Může se využít i při léčbě vlasové pokožky.