Citronem proti akné

Přírodní léčba již nejednou pomohla při různých problémech a je známá díky příznivým účinkům bez vedlejších komplikací. Různé krémy, masky a pleťová séra obsahují chemické látky a to negativně působí na pokožku. Osvědčené jsou proto výrobky a produkty na přírodní bázi osvědčené tisíci spokojených zákazníků. Příroda nám dává široké spektrum využití a jen málo lidí ví o jejím využití.

Citron je volně dostupný v jakýchkoliv potravinách a velmi pomáhá při mastné pleti a samozřejmě i při akné. Stačí rozříznout citron napůl a vyždímat ho do sklenice nebo misky. Následně ho naneseme na jemnou houbičku nebo tampon a přetřeme citlivá a podrážděná místa. Pomůže při regeneraci pleti a zbaví nečistot, které tam mohly být usazeny. Pokud po nanesení citronová šťáva vaši pleť příliš vysuší, je třeba zředit ji vodou. Odborníci ji však nedoporučují nanášet pravidelně každý den, ale jen jednou za čas. Jednou nebo dvakrát týdně úplně stačí, protože citron má v sobě obsah kyselin a každodenním nanášením by mohl způsobit více škody než účinku. Nejlépe funguje s kombinací osvědčených produktů s hlemýždím slizem.

Citrony jsou bohaté na vitamin C, který je všeobecně znám svými účinky. Pomáhá při hojení ran a také pomůže při jizvách vzniklých při akné. Při nedostatku vitaminu C je organismus podrážděný, člověk je více unavený a více náchylný k nemocem. Při akné může tento nedostatek výrazně zpomalit hojení.
Vlažná voda s citronem dokáže ráno nabudit organismus, zrychlit metabolismus a vyplaví z těla nepotřebné látky. Tím, že se metabolismus zrychlí a pročistí tělo, tak výrazně posílí i pokožku. Výhodou je, že působí přímo uvnitř organismu a můžeme ho pít každý den na rozdíl od vnějšího nanášení na pleť. Nic není lepší než nastartovaný organismus do nového dne.