Pět věcí, kterým se vyhnout při léčení akné

Akné není problémem jen dospívající mladé generace, ale trápí i mnohé dospělé. Stačí nepozornost a může nám to „přerůst přes hlavu“. Pokud se akné rozšíří, může způsobit velké problémy. Uvedeme 5 věcí, kterým se vyhnout, pokud se chcete zbavit tohoto kožního onemocnění navždy.

1. Tepelně zpracované potraviny a pitný režim
Odborníci doporučují jíst potraviny bez tepelného zpracování, protože živiny a potřebné látky zůstanou v jídle. Biopotraviny jsou nejlepší volbou, neboť neobsahují pesticidy, které škodí tělu. Dodržování pitného režimu také pomáhá při léčbě akné.

2. Nedostatek vitamínů
Vitaminy jsou obecně potřebné pro zdravý vývin člověka a jsou výborným prostředkem při boji s akné. Jezte potraviny s obsahem vitamínu E. Obsažen je v rybách, rostlinných olejích a dokonce i ořeších. Vitamin C podporuje boj u protizánětlivých onemocnění a pomáhá k rychlejšímu uzdravení. Nic nezkazíte, pokud si uděláte zeleninový nebo ovocný salát.
Snižte příjem jídel, která obsahují mléko či mouku a vyhýbejte se mastným jídlům.

3. Stres a nedostatek spánku
Je třeba dodržovat denní režim. Nejlepší je dodržovat stejný čas spánku i vstávání. Dopřát si odpočinek je potřebné pro správné fungování organismu. Bez spánku jsme unavení, nic se nám nedaří, nejsme soustředění a negativně to ovlivní i léčbu. Cvičení nám může pomoci při uvolnění stresu. Odborníci tvrdí, že při cvičení se nám uvolňují endorfiny štěstí.

4. Využívejte pouze vhodné produkty a přípravky
Na trhu je dostupných mnoho produktů a přípravků proti akné, ale ne každý zaručuje úspěch. Je důležité přečíst si o látkách, které dané produkty obsahují. Můžete si vybrat ze široké škály krémů, pleťových masek a různých dalších přípravků. Nikdy nestřídejte mnoho přípravků najednou. Přírodní produkty jsou nejlepším možným řešením.

5. Žádné domácí pokusy
V žádném případě nezkoušejte vytlačovat akné ručně. Hnis jemně odstraňte za pomoci čisté utěrky nebo tamponu. Tvář si umyjte minimálně dvakrát za den a taktéž můžete použít čisticí krém nebo vodu.