Způsobujeme si akné sami?

Akné je problémem stejně tak u mužů tak u žen. Když spatříme, že se objeví, tak nám není všechno jedno. Těžko říci, zda je jednodušší zbavit se ho v létě nebo v zimních měsících, ale záleží i na způsobu léčby. V létě nás potrápí enormně vysoké teploty a v zimě je to zase naopak.
Není žádným tajemstvím, že vznik akné ovlivňuje množství faktorů. Způsobujeme si akné my sami? Na tuto otázku se dá jednoduše odpovědět. Způsobujeme si ho nepřímo a to nesprávnou životosprávou, stresem či nesprávnými produkty. Je možné vyhnout se vzniku akné, pokud si dáme pozor na několik faktorů.

Dodržování správné životosprávy a dostatek sportovních aktivit nám pomůže zlepšit vzhled nejen našeho těla ale i pokožky. Jako bonus získáme pocit radosti, protože při sportu se uvolňují endorfiny štěstí, které snižují stres. Doporučené je vyhýbat se přehnaně drastickým dietám, které způsobují nedostatek živin v těle a oslabují imunitu. Nedostatek vitaminů se výrazně odrazí na vzhledu pleti a vyrážky i jiné kožní onemocnění mají dveře otevřené.

Už déle se řeší i make-up v souvislosti s akné. Polemizuje se o tom, zda samotný make-up škodí pleti nebo nemá žádný účinek na vznik vyrážek. Obecně je však známo, že přírodní kosmetika neškodí pokožce. Takže i make-up na přírodní bázi neškodí pleti. Kamenem úrazu se může stát následné odličování. Pokud pleť není dostatečně vyčištěna, tak zbytky použitých líčidel zůstávají na pleti a to není velmi dobré pro zdravou funkci pokožky. Vliv líčidel se zhoršuje zejména tehdy, pokud přicházejí do kontaktu s mastnou pokožkou.

Při začátcích akné chceme vyrážky z pleti odstranit co nejdříve, proto do nich rýpeme nebo se je snažíme vytisknout. Některé vyrážky vytisknout půjdou, ale co s ostatními? V žádném případě nedrážděte už dost zarudlou a bolestivou část pokožky, protože si koledujete o zánět. Pokožku omývejte čistou vodou, používejte přírodní produkty, dbejte na správnou životosprávu, vyhýbejte se stresu a akné se vám bude vyhýbat.