Kromě běžného akné ve spojení s lehčími nebo těžšími formami existují i další druhy se kterým se setkává malá populace lidí. Tyto zvláštní druhy většinou vznikají kvůli vnitřním problémům našeho těla. Pokud se takové akné projeví, signalizuje, že něco není v našem těle v pořádku.
Jedna z takových forem je Acne fulminans. Člověk se cítí unavený, nemá chuť k jídlu a má podrážděnou a zanícenou kůži v oblasti hrudníku i zad. Může se projevit i zvýšenou horečkou a bolestmi kloubů. Patří mezi těžké formy akné a je třeba naléhavě vyhledat pomoc odborného lékaře či dermatologa. Vznikají i jízvy, které vůbec nepůsobí příjemně. Za vznikem může stát celou řadu problémů jako je anémie, zvýšený počet bílých krvinek nebo problémy s klouby. Častěji se vyskytuje u mužů než u žen. Léčba trvá několik měsíců a zahrnuje protizánětlivé léky, antibiotika a různé další možnosti. U mužů pomáhá i užívání steroidů v nízkých dávkách.
Acne inversa je velmi agresivní forma akné. Způsobuje záněty v podpaží, stehnech a dokonce i v oblasti pohlavních orgánů. Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují vznik. Kromě nadváhy a těsného oblečení, které mohou podpořit vznik akné je spouštěcím faktorem i nikotin. Mezi další příčiny vzniku patří zvýšená tvorba mazu, diabetes nebo infekce způsobená bakteriemi. Bolestivé vředy, záněty, otoky, horečka a šíření bakterií, které způsobují hnisavé místa jsou jen několika problémy Acne inversa. Léčba je zdlouhavá a zahrnuje antibiotika i antimikrobiální roztoky. V nejzávažnějších případech je vhodná i chirurgická léčba.
Mezi další druhy akné, které se často nevyskytují patří i dětské a předmenstruační akné. Dětské akné postihuje zejména novorozence a patří mezi lehké formy akné. Předmenstruační akné vzniká v důsledku výkyvů hormonální hladiny. V těchto případech lékař předepisuje hormonální léčbu, která upraví výkyv hormonů.