Otázky a odpovědi o akné

Sestavili jsme pro vás seznam „Otázky a odpovědi o akné“, které vás trápily nejvíc. Všechny z těchto odpovědí jsou ještě podrobněji popsané v samostatných článcích o akné na blogu.

Co způsobuje akné?

V první řadě je to hormonální nerovnováha v těle, proto se akné objevuje hlavně v době dospívání. Potom životospráva, nedostatečná péče o problematickou pleť, stres a vnější vlivy prostředí (prašné, znečištěné prostředí).

Jak se léčí akné?

Začíná se úpravou životosprávy, vyloučením nezdravých jídel z jídelníčku a zavedením cvičení do každodenní rutiny. Spolu s tím je potřebné se zaměřit na péči o pleť přípravky určenými na akné. Pokud nepomáhá změna jídelníčku, zkuste se zaměřit na bezmléčnou dietu – akné je někdy způsobená i alergií na potravinu. Při velmi těžké formě akné se používají antibiotika nebo hormonální antikoncepce.

Jak zakrýt akné?

Zakrývání akné věnujeme celý jeden samostatný článek na našem blogu. Pozorně si nastudujte problematiku látek, které kosmetika obsahuje. Vyhýbejte se ingrediencím v kosmetice, které akné zhoršují. Volte přírodní složení kosmetiky.

Mám používat denní krém, pokud mám akné a velmi mastnou pleť?

Samozřejmě. Denní krém je základem ošetření a péče o pleť jakéhokoliv charakteru. Denní krém nezpůsobuje zvýšené maštění pokožky, je to mýtus. Pokud máte extrémně mastnou pleť, volte produkty určené na mastnou pleť s obsahem nižšího množství olejových složek.

Otázky a odpovědi o akné

Otázky a odpovědi o akné

Jaký je nejlepší krém na akné?

Na to neexistuje jednoznačná odpověď. Každá pleť je jiná a každé vyhovuje jiná péče. Vyzkoušejte denní krém od značky Cougar, který má množství pozitivních recenzí od lidí, kteří trpí akné.

Je akné nakažlivá?

Ne, akné není nakažlivá. Nejčastěji vychází zevnitř organismu.

Jak se zbavím jizev, které mi po akné zůstaly?

Záleží na rozsahu a formě akné, kterou jste trpěli. Věnujeme se této problematice ve zvláštním článku „Jizvy po akné“ na našem blogu. Sáhnout můžete po přírodním řešení (cukrově citronový peeling) nebo se svěřit do rukou odborníka (chemický peeling, laserová léčba).

Co pomáhá na akné?

Strava organického původu (bez přidaných chemikálií), bezmléčná dieta, pitný režim, pravidelná péče o pleť kvalitními produkty, chróm, vitamín A (retinol), zinek.