Samoléčba a akné

Proč se vyhnout samoléčbě?

 

Akné trápí velké procento lidí po celém světě, ale jen polovina z nich se rozhodne tento problém řešit s odborníkem. Jestli zajdete za kožním lékařem, nebo vyhledáte pomoc dermatologa, to je na vás. Důležité je nepodcenit akné a včas zabránit jejímu šíření. Akné patří ke kožním onemocněním, jichž se účinně zbavíte s pomocí specialisty.
Ale pokud se přece jen rozhodnete pro samoléčbu, nejlepší je si přečíst různé příručky, články o akné a taktéž i o problémech, které tuto kožní chorobu způsobily.

Při samoléčbě se mohou vyskytnout různé druhy problémů. Nedoporučuje se vytlačovat vyrážky, neboť to nadělá více škody než užitku. Také se nesnažte použít make-up na zakrytí akné. Make-up způsobí škodu zejména tehdy, pokud obsahuje chemické sloučeniny, které na vaši pokožku působí negativně. Využívejte přírodní prostředky a krémy bez mastných prvků. Na pleť nenanášejte žádné látky, které by mohly vaši pleť podráždit nebo způsobit zánět. Vždy si přečtěte složení výrobků, které na pleť nanášíte.
Proč samoléčba není v mnoha směrech účinná? Protože když zkoušíte různé recepty na akné podle návodů, většina z nich obsahuje jen jednu hlavní surovinu, která dominuje. Proto je lepší zajít za odborníkem, který vám doporučí takovou možnost, kde je více aktivních složek. Ty přímo zapůsobí na místa, která je třeba ošetřit. Při těžší formě akné vám lékař předepíše antibiotika, aby vám pomohl v boji s akné.
I když samoléčba sama o sobě nemá dostatečný účinek, dá se v mnoha případech využít k urychlení léčby. Omezení těžkých jídel, napařování nebo nedotýkání se citlivých míst na tváři léčbu urychlí. Vyhněte se prašným místům, aby se do obličeje nedostala nečistota, a jezte hodně vitamínů.

Pokud se chcete vyhnout jizvám po akné, svěřte se do správných rukou. Nejlepší je propojení domácích receptů s výrobky, které vaší pokožce pomohou. Boj s akné tak rozhodně vyhrajete.