Jak zabránit vzniku akné

Akné trápí lidi už několik tisíciletí. Není to nic příjemného, a to zejména tehdy, pokud se toho neumíte zbavit. Hodně dělá genetika. Někteří z nás mají suchou pleť, jiní zas jemnou a hebkou na dotek. Také však můžeme mít mastnou pleť po našich předcích. Akné vzniká při nadměrném vytváření kožního mazu. Mazové žlázky se nacházejí na celém těle. Najdeme je na obličeji, krku, hrudníku i na zádech.

Vzniku akné se ubráníme tehdy, pokud nebudeme využívat kosmetiku, která obsahuje dráždivé látky. Vaší pleti nedělá dobře žádný výrobek obsahující chemické sloučeniny. Důležitá je důsledná hygiena a udržování čistoty pleti. Pokud se procházíte mezi regály v obchodě, vybírejte přípravky s rozumem. Kosmetika s obsahem oleje je při mastné pleti nevhodná.

Dbát musíme také o správnou životosprávu s dostatkem vitamínů. Pestrá a vyvážená strava přispívá ke zdravé funkci organismu a efektivně pomáhá udržovat i pleť. V teplém letním období se vyhýbejte přímému slunci, zejména v poledních hodinách. Nejenže můžete dostat úpal, ale může se stát, že ohrozíte i vaši pokožku. V případě, že se akné na vaší pokožce v tomto období ukáže, při slunečním záření vznikají fleky.

Je pravdou, že každý den se dostáváme do styku s různými škodlivinami a bakteriemi, které se nacházejí v našem okolí. Nedokážeme se vyhnout všem nástrahám číhajícím v naší blízkosti, ale můžeme se částečně chránit a důsledně dbát na prevenci. Při péči o pleť používejte výhradně přípravky na přírodní bázi a domácí medicínu. Vyvarujte se agresivním prostředkům na pleť. Na trhu denně objevujeme produkty různého druhu. Vaší pleti zaručují regenerační, čisticí či omlazující účinky. O spokojenosti se nejvíce dozvíte od lidí používajících daný produkt. Obecně však platí, že čistou vodou nic nezkazíte.